sobota, 13 czerwca 2015

#7

Poglądy na ten temat są bardzo różne. Jedni uważaj, że każdy zasługuje na drugą szansę,  inni natomiast mówią, aby nie wchodzić dwa razy do tej samej rzeki.
W naszym życiu,nie raz zdarzają się sytuacje, gdy nie wiemy czy warto spróbować jeszcze raz, czy warto zaufać od nowa. Patrząc z pozytywnego punktu widzenia, każdy zasługuje na drugą szansę, być może dorósł, zmądrzał i zrozumiał wiele spraw. Być może czyn, który stał się przyczyną zerwania kontaktu, był nieumyślny lub wykonany pod presją otoczenia czy emocji.


Empatia, tak znane wszystkim pojęcie. Pomyślmy... a gdybyśmy to my byli na miejscu tej osoby, gdybyśmy to my ubiegali o kolejną szansę? Co wtedy? Każdy z nas byłby niezadowolony, gdyby jednak okazało się, że osoba która znaczy dla nas naprawdę wiele, nie chce, lub nie jest w stanie zaufać nam od nowa.
,,Nie wchodź dwa razy do tej samej rzeki" -znane wszystkim i tak często powtarzane powiedzenie. Czyli może jednak nie warto próbować odbudować relacji? Wiele osób uważa, że ludzie się nie zmieniają, a jedynie na chwile mogą 'udawać' swoją skruchę i żal. Po części racja, bo jednak charakter każdy ma jaki ma, jednakże ja myślę, że przeżycia oraz związane z nimi emocje, w bardzo dużym stopniu, mogą przyczynić się, do zmiany naszego zachowania, w stosunku do innych i samego siebie.Uważam, że jednak każdy zasługuje na tą drugą szansę, jeśli tylko naprawdę stara się i zależy mu na nas. Każdy zasługuje na drugą, ale tylko drugą, a nie każdą kolejną, ponieważ skoro po pewnym czasie osoba nadal się nie zmieniła, to już się nie zmieni, a wybaczając jej , staniemy się ' ofiarami' jej błędów i zaniedbań.

A wy, co myślicie na ten temat?

5 komentarzy:

 1. http://wikiandmarta.blogspot.com/-Zapraszam Obserwacja za obserwację, Komentarz za komentarz?:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też uważam, że każdy zasługuje na drugą szanse, ale w praktyce niestety wychodzi trochę inaczej:/ myślę, że wszystko zależy od sytuacji.. Post bardzo interesujący:)
  zapraszam!:) NASZ BLOG:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawsze jestem takiego zdania, że każdy zasługuje na drugą szansę, ale np. na trzecią już nie :)
  Bardzo refleksyjny post ;3 Obserwuję i liczę na rewanż :3
  Zapraszam: http://polynaeces.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz i obserwację. :)