sobota, 16 maja 2015

#5

Miłe słowa, komplementy, chęć spędzania z nami czasu... wszyscy lubimy, gdy inni okazują nami zainteresowanie, gdy lubią spędzać z nami czas, uważają nas za jednych z ważniejszych w ich życiu osób. 
Gdy słyszymy tak wiele pozytywnych komplementów, nasza samoocena sama podnosi się o 200%. Bo skoro tak wiele osób ma o nas dobre zdanie, to chyba znaczy, że na prawdę jesteśmy bardzo fajnymi,  wartościowymi ludźmi. Jednak tak zdobyta pewność siebie szybko może znów zniknąć, bo skoro miłe słowa  sprzyjają jej wzrostowi, to niestety te negatywne przyczyniają się do jej zaniknięcia. 
Często dzieje się właśnie tak, że to co myślimy o samych sobie, zależy od tego co myślą o nas inni. Pewnie wielu z was zdarzyło się mieć wrażenie, że w pewnym momencie nasza pewność siebie osłabła i niestety nasz humor także na tym ucierpiał. 
Dlatego nie warto budować własnej samooceny na zdaniu innych. Trzeba zastanowić się nad naszymi zaletami i rozwijać je, natomiast cechy, które uważamy za negatywne,zaakceptować, lub jeśli to możliwe, starać się je zmienić.Pewność siebie i nasza samoocena mają bardzo duży wpływ na nasze życie. Bo gdy uważamy się za osoby wartościowe, nasze nastawienie do życia jest pozytywne i radosne, potrafimy więcej niż jesteśmy w stanie. Natomiast gdy nie wierzymy w samych siebie, nie zauważamy  piękna dnia codziennego, wszystko dostrzegamy w ciemnych barwach, a inni postrzegają nas wówczas jako zrzędy. 
Dlatego wszyscy uwierzmy w siebie,a nasze życie na pewno stanie się piękniejsze!  ;)


Do następnego. ;*

3 komentarze:

 1. Ja samoocenę mam niską,ale wiem na co mnie stać i mam swój rozsądek ;) Świetne zdjęcia !

  http://przyszlosczapisanawterazniejszosci.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Pewność siebie jest bardzo ważna w życiu, oczywiście z umiarem :)
  Piękne zdjęcia

  Zapraszam do siebie
  another-view-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Jejku.. śliczne zdjęcia ;) Post bardzo mądry i fajnie napisany.

  moszovska-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz i obserwację. :)